Nábor

 

Přijďte si vyzkoušet japonské bojové umění AIKIDÓ!

Ukázková hodina PÁTEK  20. 1. 2023 od 19:00.

 

Ukázková hodina + 1 následující trénink je ZDARMA.


Hodina je určena především pro začátečníky bez předchozí zkušenosti s bojovým uměním.

CHCI SE PŘIHLÁSIT

 

 

Aikidó není pouze sport či sebeobrana. Je to ucelený systém, který rozvíjí člověka po psychické i fyzické stránce. Cvičením získáte vnitřní vyrovnanost, naučíte se koncentrovat a zachovat klid v každodenním životě. Kromě samotných technik se při studiu aikidó naučíte správně rozhýbat tělo, zvýšíte si flexibilitu a koordinaci těla. Díky principu nesoupeření je aikidó vhodné pro každého, na tréninku najdete vždy PŘÁTELSKOU ATMOSFÉRU. Fyzická kondice, předchozí zkušenosti s bojovým uměním, věk či náboženské vyznání nejsou důležité. Aikidó by vás mělo především BAVIT. Intenzitu vlastního cvičení si každý určuje podle svých schopností a možností bez jakéhokoliv vnějšího tlaku na výkon či na výsledky.

Na začátek potřebujete jen pohodlné sportovní oblečení (triko a kalhoty pod kolena). Cvičí se na boso na žíněnkách (tatami).

 

Přihlaste se na ukázkovou hodinu Aikidó pro začátečníky.

O ukázkovou hodinu bývá velký zájem a počet účastníků je omezen. Přihlaste se co nejdříve!

Na ukázkové hodině si protáhnete tělo během rozcvičky, která rovnoměrně rozvíjí celé tělo (žádná část není přetěžována, proto je aikidó velmi vhodné jako zdravý pohyb pro všechny věkové kategorie), vyzkoušíte si základní pády, seznámíte se s dechovým technikami, základními kroky a prací se středem těla (hara). Na závěr si vyzkoušíte základní sebeobranné techniky. Ukážeme vám základní práci se zbraněmi – japonským dřevěným mečem (bokken), holí (džó) a nožem (tantó).

Všechny vaše otázky zodpoví naši zkušení učitelé. Záleží nám na tom, aby všichni studenti znali smysl toho, co dělají.


Adresa:
Fakulta tělesné výchovy a sportu (FTVS), UK,  José Martího 269/31, Praha 6 – Veleslavín, ve vrátnici FTVS se můžete zeptat, jak se dostanete do tělocvičny úpolů, která je v bloku F (po vstupu do budovy se dáte doprava do bloku F (viz mapa), pak vlevo schodištěm do prvního patra a chodbou vlevo, kde jsou na konci u vrátného šatny. Nalevo ženská šatna, napravo mužská šatna.

Případně volejte: Otakar Horejš +420 605 205 932, Lenka Horejšová +420 604 479 952

Více o našem oddíle se dozvíte na této stránce.

CHCI SE PŘIHLÁSIT