Náš oddíl

Název našeho aikidó oddílu SEKAI DOJO lze volně přeložit jako "Svět je moje dódžó".

Myšlenka této staré moudrosti spočívá v tom, že bychom ani mimo dódžó neměli zapomínat na hodnoty  a vědomosti nabyté v dódžó ("tělocvičně"). Jinak řečeno, měli bychom aikidó a jeho přínosy využívat v každodenním životě.

V našem oddíle probíhá výuka aikidó dospělých a mládeže (od 12 let), které jsou pravidelně 2x týdně na Praze 6 (viz Kontakt).

 

 

TRÉNINKY dospělých a mládeže (od 12 let)
 

Středa 19.00 - 20.30*

Pátek 19.00 - 21.00**

* cvičí se v menší tělocvičně v bloku B

** cvičí se ve větší tělocvičně v bloku F, 30 min. zbraní: bokken/jo na konci tréninku

 José Martího 269/31, Praha 6 – Veleslavín

 

PRVNÍ TRÉNINK
  

Nábor nových členů na tréninky dospělých (od 12 let) probíhá průběžně po celý rok. Pokud nemáte kimono (resp. keikogi), tak pro začátek určitě stačí tepláky, tričko, ručník a přezůvky na přechod z šaten.

 Fyzická kondice, předchozí zkušenosti s bojovým uměním, věk či náboženské vyznání nejsou důležité. Aikidó by vás mělo především bavit. Intenzitu vlastního cvičení (rychlost, intenzitu atd.) si každý jednotlivec určuje podle svých schopností a možností.

 

TRÉNINKY předškolních dětí (4-6 let)

 

Cvičení dětí od 4 do 6 let je z důvodu prodeje tělocvičny od 09/2019 přerušeno, sháníme nové prostory. V případě, že víte o vhodném prostoru (s žíněnkami), nás prosím kontaktujte.

 

 

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
 
10 cvičení = 2200 Kč
1 měsíc = 1000 Kč
5 měsíců = 4500 Kč
10 měsíců = 8000 Kč

 

První trénink si můžete vyzkoušet zdarma.

 leták ke stažení…

 přihláška ke stažení…

 

dojo na PetřináchNáš oddíl je součástí České asociace aikidó - ČAA (Aikikai of the Czech Republic) s přímým napojením na Aikikai Foundation - Hombu Dojo, Tokyo (původní aikidó organizace, vedená potomkem zakladatele aikidó, kterým je v současnosti Moriteru Ueshiba). ČAA je organizací aikidó v ČR, která je také oficiálním členem Mezinárodní federace aikidó (IAF).

zkousky_pasy_z_skola_2015_101_webV rámci ČAA je tak možné skládat mezinárodně platné zkoušky na stupně dan Aikikai - Hombu Dojo.

ČAA také v průběhu roku pořádá řadu seminářů s českými a zahraničními učiteli aikidó (viz Stáže). V minulosti to byli např. učitelé (japonsky sensei, příp. shihan = učitel, který dosáhl alespoň 6.dan): Mitsuteru Ueshiba, Katsuaki Asai (8.dan), Masatomi Ikeda (7.dan), Yoji Fujimoto (7. dan), Hideki Hosokawa (7. dan), Bernard Caloz (7.dan), Gildo Mezzo (7.dan), Roger Schmocker (6.dan), Giorgio Veneri (6.dan), Daniel Vetter (6. dan), Michele Quaranta (6.dan).

Oddíl byl založen v říjnu 2012.

Učitelé Aikido v SEKAI DOJO

img_1027_web

 

Otakar Horejš (5. DAN Aikikai)

Aikidó jsem začal cvičit v roce 1992 na doporučení doc. PhDr. Ivana Fojtíka, CSc., který je jedním z průkopníků aikidó v České Republice. Praktikovat aikidó jsem tak začal v  dětském oddíle aikidó na Žižkově (Aikido Kenkyukai Praha) pod vedením úžasného učitele Jana Materny. S aikido mám tedy již třicetiletou zkušenost a stále se v tomto bojovém umění snažím rozvíjet. Po roce cvičení v dětském oddíle jsem přešel do oddílu Aikido Kenkyukai Praha (AKP) pro dospělé, kde jsem cvičil aikidó až do roku 2012 (převážně pod vedením Miroslava Kodyma).

Na AKP jsem pak později v letech 2005 - 2012 působil též jednou týdně jako učitel. V říjnu 2012 jsme s přáteli založili nový oddíl AIKIDO SEKAI DOJO, kde nyní působím jako hlavní učitel. Jsem nositelem titulu šidóin ČAA, což mimo jiné znamená, že mohu v našem dojo zkoušet na stupně kyu které předchází mistrovským stupňům dan. Zúčastnil jsem se bezpočtu seminářů s evropskými a japonskými učiteli aikidó. 

Kromě toho jsem též třikrát navštívil kolébku aikidó  - Japonsko. V Japonsku jsem aikidó studoval v několika dojo (oddílech), zejména však v centrálním Hombu dojo a Gessoji dojo (Shihan Hiroshi Tada, 9.DAN Aikikai). Moje aikidó zpočátku ovlivnil komplexní výukový systém japonského shihana Masatomi Ikedy (7.dan Aikikai), který stál v čele organizace ČAA od jejího založení. V  roce 2002 však musel shihan Masatomi Ikeda ze zdravotních důvodů svojí činnost ukončit.aikido_z_skola_2015_009_vyrez_web

hiroshi-tadaikeda_22Po ukončení činnosti shihana Masatomi Ikedy jsem přirozeně hledal, co nejpřímější napojení na učení zakladatele aikido Ó-Senseie (Morihei Ueshiba) a tak jsem v roce 2002 jel poprvé do Švýcarska na mezinárodní seminář, jenž vedl japonský shihan Tada Hiroshi (9.DAN Aikikai)Tada Hiroshi shihan (narozen 1929!) je jedním z posledních přímých žáků zakladatele aikidó Ó-Senseie a také byl jedním z učitelů senseie Masatomi Ikedy. Na semináři mě uchvátila hloubka jeho přístupu k aikidó, který též prezentuje jako "zen v pohybu" (dynamická meditace, vedoucí ke sjednocení těla a mysli). Nehledě na svůj věk je Tada hiroshi shihan stále neuvěřitelně vitální (video z roku 2016, kdy je mu 87 let).

Na jeho semináře jezdím již od roku 2002 každoročně (kromě Švýcarska pořádá také 2 týdenní seminář v Itálii a víkendové semináře v Miláně, Římě či Paříži). V roce 2015 jsem složil zkoušky na 4.DAN Aikikai. 8. ledna 2023 mi byl udělen v Tokio 5.dan Aikikai.

 

Lenka Horejšová

3. DAN Aikikai

Robert Hněvkovský

2. DAN Aikikai

Kryštof Doležal 

3. DAN Aikikai

Aikidó cvičí od roku 1999.

Hlavní vyučující dětí.

Aikidó cvičí od roku 1998.

Aikidó cvičí od roku 1996.

 

Miloš Frýdl

4. DAN Aikikai

 

 

Aikido cvičí od roku 1994.

 

 

Fotografie s učiteli aikidó

 

 Děkujeme Petru Karlachovi za poskytnutí řady krásných fotografií !!!