Náš oddíl

Název našeho aikido oddílu SEKAI DOJO lze volně přeložit jako "Svět je moje dódžó".

Myšlenka této staré samurajské moudrosti spočívá v tom, že bychom ani mimo dódžó neměli zapomínat na hodnoty  a vědomosti nabyté v dódžó. Jinak řečeno, aikido využívat v každodenním životě.

V našem oddíle probíhá výuka aikido dospělých a mládeže (od 12 let), které jsou pravidelně 2x týdně na Petřinách (viz Kontakt).

 

 

TRÉNINKY dospělých a mládeže (od 12 let)
 

Úterý 19.00 - 21.00*

Pátek 19.00 - 21.00*

* 30 min. zbraní: bokken/jo na konci tréninku

Křenova 11, Praha 6 - Petřiny

 

PRVNÍ TRÉNINK
  

Nábor nových členů na tréninky dospělých (od 12 let) probíhá průběžně po celý rok. Pokud nemáte kimono (resp. keikogi), tak pro začátek určitě stačí tepláky, tričko, ručník a přezůvky na přechod z šaten.

Na prvním tréninku obdržíte přihlášku (případně si ji můžete stáhnout níže) a stručný přehled pravidel chování v dojo (etiketu).

 

TRÉNINKY předškolních dětí (4-6 let)

 

Cvičení dětí od 4 do 6 let je z důvodu prodeje tělocvičny od 09/2019 přerušeno, sháníme nové prostory. V případě, že víte o vhodném prostoru (s žíněnkami), nás prosím kontaktujte.

 

 

ČLENSKÉ PŘÍSPĚVKY
 
1 cvičení = 150 Kč
10 cvičení = 1200 Kč
1 měsíc = 700 Kč
5 měsíců = 3000 Kč
10 měsíců = 5000 Kč

 

První trénink si můžete vyzkoušet zdarma.

 leták ke stažení…

 přihláška ke stažení…

 

dojo na PetřináchNáš oddíl je součástí České asociace aikidó - ČAA (Aikikai of the Czech Republic) s přímým napojením na Aikikai Foundation - Hombu Dojo, Tokyo (původní aikido organizace, vedená potomkem zakladatele aikidó, kterým je v současnosti Moriteru Ueshiba). ČAA je organizací aikido v ČR, která je také oficiálním členem Mezinárodní federace aikidó (IAF).

zkousky_pasy_z_skola_2015_101_webV rámci ČAA je tak možné skládat mezinárodně platné zkoušky na stupně dan Aikikai - Hombu Dojo.

ČAA také v průběhu roku pořádá řadu seminářů s českými a zahraničními učiteli aikido (viz Stáže). V minulosti to byli např. učitelé (japonsky sensei, příp. shihan = učitel, který dosáhl alespoň 6.dan): Mitsuteru Ueshiba, Katsuaki Asai (8.dan), Masatomi Ikeda (7.dan), Yoji Fujimoto (7. dan), Hideki Hosokawa (7. dan), Bernard Caloz (7.dan), Gildo Mezzo (7.dan), Roger Schmocker (6.dan), Giorgio Veneri (6.dan), Daniel Vetter (6. dan), Michele Quaranta (6.dan).

Oddíl byl založen v říjnu 2012.

Učitelé Aikido v SEKAI DOJO

img_1027_web

 

Otakar Horejš (4. DAN Aikikai)

Aikido jsem začal cvičit v roce 1992 na doporučení Doc. PhDr. Ivana Fojtíka, CSc., který je jedním z průkopníků aikidó v České Republice. Praktikovat aikidó jsem tak začal v  dětském oddíle aikido na Žižkově (Aikido Kenkyukai Praha) pod vedením úžasného učitele Jana Materny. S aikido mám tedy již více jak dvacetiletou zkušenost a stále se v tomto bojovém umění snažím rozvíjet. Po roce cvičení v dětském oddíle jsem přešel do oddílu Aikido Kenkyukai Praha (AKP) pro dospělé, kde jsem cvičil aikido až do roku 2012 (převážně pod vedením Miroslava Kodyma).

Na AKP jsem pak později v letech 2005 - 2012 působil též jednou týdně jako učitel. V říjnu 2012 jsme s přáteli založili nový oddíl AIKIDO SEKAI DOJO na Petřinách, kde nyní působím jako hlavní učitel. Jsem nositelem titulu Fukušidóin ČAA, což mimo jiné znamená, že mohu v našem dojo zkoušet na stupně kyu. Zúčastnil jsem se bezpočtu seminářů s evropskými a japonskými učiteli aikido. 

Kromě toho jsem též třikrát navštívil kolébku aikido  - Japonsko. V Japonsku jsem aikido studoval v několika dojo (oddílech), zejména však v centrálním Hombu dojo a Gessoji dojo (Shihan Hiroshi Tada, 9.DAN Aikikai). Moje aikido zpočátku ovlivnil komplexní výukový systém japonského shihana Masatomi Ikedy (7.dan Aikikai), který stál v čele organizace ČAA od jejího založení. V  roce 2002 však musel ze zdravotních důvodů svojí činnost ukončit.aikido_z_skola_2015_009_vyrez_web

hiroshi-tadaikeda_22Po ukončení činnosti shihana Masatomi Ikedy jsem přirozeně hledal, co nejpřímější napojení na učení zakladatele aikido Ó-Senseie (Morihei Ueshiba) a tak jsem v roce 2002 jel poprvé do Švýcarska na mezinárodní seminář, jenž vedl japonský shihan Tada Hiroshi (9.DAN Aikikai)Tada Hiroshi shihan (narozen 1929!) je jedním z posledních přímých žáků zakladatele aikido Ó-Senseie a také byl jedním z učitelů senseie Masatomi Ikedy. Na semináři mě uchvátila hloubka jeho přístupu k aikido, který též prezentuje jako "zen v pohybu" (dynamická meditace, vedoucí ke sjednocení těla a mysli). Nehledě na svůj věk je Tada hiroshi shihan stále neuvěřitelně vitální (video z roku 2016, kdy je mu 87 let).

Na jeho semináře jezdím již od roku 2002 každoročně (kromě Švýcarska pořádá také 2 týdenní seminář v Itálii a víkendové semináře v Miláně, Římě či Paříži). V roce 2015 jsem složil zkoušky na 4.DAN Aikikai.

 

Lenka Horejšová

3. DAN Aikikai

Robert Hněvkovský

2. DAN Aikikai

Miloš Frýdl

4. DAN Aikikai

  

Aikido cvičí od roku 1999.

Hlavní vyučující dětí.

Aikido cvičí od roku 1998.

Aikido cvičí od roku 1994.

 

Fotografie s učiteli aikidó

 

 Děkujeme Petru Karlachovi za poskytnutí řady krásných fotografií !!!